Home » Expoziţii » Program de vizitare
Program de vizitare

Având în vedere operaţiunile privind relocarea patrimoniului muzeal, generate de intrarea în restaurare a Complexului Brâncovenesc, programul de vizitare al expoziţiilor organizate de Muzeul Municipal Râmnicu Sărat în Casa Domnească (Primăverii 4), în perioada octombrie-decembrie 2013, va fi următorul:

Marţi – Vineri , între orele 09:00 – 16:00
Sâmbătă – Duminică, între orele 09:00 – 14:00*

* În zilele de Sâmbătă şi Duminică, expoziţiile pot fi vizitate doar cu programare făcută în prealabil.
** Programările se pot face (cu minim o zi lucrătoare înainte, pentru telefon, respectiv două pentru e-mail) la tel. 0238 567 045 sau muzeulrms@yahoo.com .
*** Grupurile au prioritate la vizitare.
**** Tarife: 2 lei; 1 leu pentru preşcolari, elevi şi studenţi ; taxă foto/video 40 lei/zi.
*****Programări în alte intervale orare sunt posibile cu aprobarea conducerii.
******Modificările programului vor fi aduse la cunoştinţa publică prin site-ul instituţiei, media locală, platforme de social media.