Home » Expoziţii » „Expuneri – din albumul de familie – din detenție – de după”
„Expuneri – din albumul de familie – din detenție – de după”

Institutul pentru Investigarea Crimelor Comunismului și Memoria Exilului Românesc și Muzeul Municipal Râmnicu Sărat vă invită să participați, Luni, 19 decembrie 2016, orele 17:00, la vernisajul expoziției „Expuneri – din albumul de familie – din detenție – de după”, o expoziție despre destinele a 30 de deținuți politici din România comunistă.
Expoziția va rămâne deschisă la Muzeul Municipal Râmnicu Sărat până pe  19 ianuarie 2016.
Avându-se în vedere că evenimentul se va desfășura în perioada de comemorare a Revoluției Române, cu prilejul vernisajului, va fi lansată și lucrarea „Râmnicenii și Revoluția Română din 1989″.